Football Live Scores for July 16, 2019

FT
Shkendija Shkendija
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between Shkendija vs Nomme JK Kalju UEFA Champions League Qualification
FT
Saburtalo Saburtalo
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between Saburtalo vs Sheriff Tiraspol UEFA Champions League Qualification
FT
Valletta FC Valletta FC
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between Valletta FC vs F91 Dudelange UEFA Champions League Qualification
FT
HB Torshavn HB Torshavn
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between HB Torshavn vs HJK Helsinki UEFA Champions League Qualification
FT
Crvena Zvezda Red Belgrade
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between Crvena Zvezda vs Suduva Marijampole UEFA Champions League Qualification
FT
Feronikeli Feronikeli
- - UEFA Champions League Qualification LeagueU match Between Feronikeli vs The New Saints UEFA Champions League Qualification
FT
FC Urartu FC Urartu
- - UEFA Europa League Qualification LeagueU match Between FC Urartu vs FK Cukaricki UEFA Europa League Qualification
FT
KI Klaksvik KI Klaksvik
- - UEFA Europa League Qualification LeagueU match Between KI Klaksvik vs FK Riteriai UEFA Europa League Qualification
FT
OFK Titograd OFK Titograd
- - UEFA Europa League Qualification LeagueU match Between OFK Titograd vs PFC CSKA Sofia UEFA Europa League Qualification
FT
Stenhousemuir Stenhousemuir
- - League Cup Group A LeagueL match Between Stenhousemuir vs Dundee United League Cup Group A
FT
Cowdenbeath Cowdenbeath
- - League Cup Group A LeagueL match Between Cowdenbeath vs Heart of Midlothian League Cup Group A
FT
Montrose Montrose
- - League Cup Group B LeagueL match Between Montrose vs St. Johnstone League Cup Group B
FT
Brechin City Brechin
- - League Cup Group B LeagueL match Between Brechin City vs Ross County League Cup Group B
Fi. AP
Alloa Athletic Alloa Athletic
- - League Cup Group C LeagueL match Between Alloa Athletic vs Elgin City League Cup Group C
Fi. AP
Peterhead Peterhead
- - League Cup Group D LeagueL match Between Peterhead vs Inverness CT League Cup Group D
FT
Greenock Morton Greenock Morton
- - League Cup Group E LeagueL match Between Greenock Morton vs Dumbarton League Cup Group E
Fi. AP
Queen of South Queen of South
- - League Cup Group E LeagueL match Between Queen of South vs Annan Athletic League Cup Group E
FT
Queen's Park Queen's Park
- - League Cup Group F LeagueL match Between Queen's Park vs Partick Thistle League Cup Group F
FT
Livingston Livingston
- - League Cup Group G LeagueL match Between Livingston vs Ayr United League Cup Group G
FT
Falkirk Falkirk
- - League Cup Group G LeagueL match Between Falkirk vs Stranraer League Cup Group G
FT
Sydney FC U20 Sydney FC U20
- - New South Wales NPL Youth League LeagueN match Between Sydney FC U20 vs Sydney Olympic U20 New South Wales NPL Youth League
FT
Valentine U20 Valentine U20
- - Northern NSW NPL Youth League LeagueN match Between Valentine U20 vs Newcastle Jets U18 Northern NSW NPL Youth League
FT
Western Strikers Reserves Western Strikers Reserves
- - South Australia State League Reserves LeagueS match Between Western Strikers Reserves vs Seaford Rangers Reserves South Australia State League Reserves
FT
Nofel SC Nofel SC
- - Bangladesh Premier League LeagueB match Between Nofel SC vs Sheikh Russel Bangladesh Premier League
FT
Bashundhara Kings Bashundhara Kings
- - Bangladesh Premier League LeagueB match Between Bashundhara Kings vs Brothers Union Bangladesh Premier League
FT
Muktijoddha SKC Muktijoddha SKC
- - Bangladesh Premier League LeagueB match Between Muktijoddha SKC vs Arambagh Krira Sangha Bangladesh Premier League
FT
Rahmatgonj MFS Rahmatgonj MFS
- - Bangladesh Premier League LeagueB match Between Rahmatgonj MFS vs Team BJMC Bangladesh Premier League
FT
Mohammedan Dhaka Mohammedan Dhaka
- - Bangladesh Premier League LeagueB match Between Mohammedan Dhaka vs Abahani Limited Bangladesh Premier League
FT
Sport Boys Sport Boys
- - Primera Division LeagueP match Between Sport Boys vs Club Always Ready Primera Division
FT
Ponte Preta U20 Ponte Preta U20
- - Brasileiro U20 LeagueB match Between Ponte Preta U20 vs Vasco da Gama U20 Brasileiro U20
FT
Flamengo U20 Flamengo U20
- - Carioca U20 Taca Rio Group Stage LeagueC match Between Flamengo U20 vs Portuguesa RJ U20 Carioca U20 Taca Rio Group Stage
FT
São José EC São José EC
- - Paulista Serie B 2nd Phase Group 12 LeagueP match Between São José EC vs José Bonifácio Paulista Serie B 2nd Phase Group 12
FT
Fluminense FC Fluminense FC
- - Serie A LeagueS match Between Fluminense FC vs Ceara CE Serie A
FT
Cuiaba MT Cuiaba MT
- - Serie B LeagueS match Between Cuiaba MT vs Sport Recife PE Serie B
FT
Ferroviario AC Ferroviario AC
- - Serie C Group A LeagueS match Between Ferroviario AC vs Nautico PE Serie C Group A
FT
Santiago Morning Santiago Morning
- - Copa Chile LeagueC match Between Santiago Morning vs Universidad Catolica Copa Chile
FT
Guangzhou RF Guangzhou RF
- - Super League LeagueS match Between Guangzhou RF vs Tianjin Teda Super League
FT
Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua
- - Super League LeagueS match Between Shanghai Shenhua vs Henan Jianye Super League
FT
Guangzhou Evergrande FC Guangzhou Evergrande FC
- - Super League LeagueS match Between Guangzhou Evergrande FC vs Dalian Yifang Super League